Що заважає бізнесу долучитись до проєктів відбудови критичної інфраструктури?

image
Генеральний директор групи компаній Autostrada Дмитро Троєкуров взяв участь у прес-конференції Ради бізнес-омбудсмена, присвяченій проблемам захисту та відновлення критичної інфраструктури, зокрема нестабільному фінансуванню, затримці виплат підрядникам, адміністративним перепонам та недосконалому нормативному регулюванню.
 
“У 2022 році Президент України ухвалив рішення про будівництво трьох рівнів захисту енергетичних об’єктів. Autostrada взялася реалізовувати цей проєкт у цілодобовому режимі, задіявши власні виробничі потужності. Проєктні рішення, розроблені проєктним інститутом Autostrada спільно з британськими військовими інженерами, стали основою програми захисту енергетики. Будівництво велося в надскладних умовах: з ризиком для життя працівників, під постійними обстрілами, в умовах відсутності фінансування та наявності проблем з нормативним регулюванням. Оскільки виконання робіт було можливе тільки за безперебійної та безперервної реалізації всіх виробничих процесів, Autostrada проінвестувала понад 50 млн. доларів у потужності з виробництва бетону, бетонних виробів, сировину та завод металоконструкцій. Ефективність реалізованих проєктів підтверджена військовими, міжнародними партнерами та експертами. Обсяги, вартість та якість виконаних робіт підтверджено Державною аудиторською службою, міжнародним технічним наглядом та судовими експертами. Готові укриття неодноразово витримували обстріли, але через відсутність фінансування темпи робіт наразі знижені до мінімуму. Роботи за відсутності державного фінансування виконувались Autostrada за рахунок залучених кредитних коштів. Сплачені відсотки в сумі понад 500 млн.грн. є прямими збитками групи компаній Autostrada. При цьому, розуміючи свою відповідальність за виконання рішень Президента, понесені збитки не виставлялись та не виставляються державі. Борг держави перед Autostrada, в тому числі за виконані у 2022-2023 роботи, становить понад 3 млрд грн. Невирішені проблеми із захистом критичної інфраструктури підривають енергетичну безпеку та ставлять під сумнів реалізацію рішень Президента, Ставки та РНБО” - зазначив генеральний директор Autostrada Дмитро Троєкуров.
 
Відновлення інфраструктури – це не лише необхідність, а й можливість створити стійкішу та модернізовану систему за умови ефективного діалогу між державою, бізнесом та міжнародними партнерами. Рада бізнес-омбудсмена презентувала звіт – з грунтовною аналітикою та рекомендаціями для усунення перешкод, включаючи реформу державних закупівель, прозорість фінансування та запровадження чітких правил для захисту бізнесу від ризиків несплати за виконані роботи.
 
Autostrada підтримує ініціативу щодо створення зрозумілих і надійних правил співпраці бізнесу та держави для ефективного відновлення критичної інфраструктури України.