Autostrada будує новий водогін для Миколаєва!

image
Щоб якнайшвидше забезпечити місто якісною питною водою, до робіт залучено понад тисячу фахівців і сотні одиниць сучасної техніки, і все це — в режимі 24/7.
Завершити об'єкт маємо за рекордний термін - 5 місяців. Завдяки підходу DESIGN&BUILD досягається ідеальна синхронізація всіх процесів, що дозволяє значно скоротити строки. Усі роботи виконуємо виключно власними силами, без субпідрядників. Такий підхід гарантує повний контроль над кожним етапом будівництва, чітке дотримання графіків і максимально ефективне використання бюджетних коштів.
Загальна вартість проєкту, з урахуванням усіх додаткових робіт, склала 6,227 млрд грн — тобто на понад 2,5 млрд грн менше, ніж передбачалося на старті (8,8 млрд грн).
На об’єкті цілодобово функціонує виробнича база Autostrada: бетонний і асфальтобетонний заводи, сучасні лабораторії. Контроль якості — на кожному етапі.
Будівництво розбито на три ділянки: перша (18,4 км) стартувала в березні, друга (22,9 км) та третя (26,5 км) — у квітні.
Протяжність водогону — 67,8 км. На маршруті заплановано три потужні насосні станції (640–800 кВт), що забезпечать стабільну подачу води.
Пропускна здатність водогону — 120 000 м³ на добу для Миколаєва та 50 000 м³ для меліоративної системи Нової Одеси та Миколаївського району.
Система працюватиме так: вода забиратиметься чотирма самопливними трубами (діаметром 1000 мм, довжина - понад 700 м кожна) з річки Південний Буг у районі Нової Одеси, проходитиме фільтрацію, а далі — транспортуватиметься через три насосні станції до водоочисних споруд Миколаєва.
Маршрут водогону прокладається поза межами населених пунктів, що дозволяє зберігати наявну інфраструктуру і пришвидшити роботи. Попри складну географію маршруту — сільгоспугіддя, річки, дороги, залізниця, газопроводи — прокладання здійснюється методом горизонтального направленого буріння без пошкодження поверхні.
Для мережі використовуються труби діаметром 800–900 мм, що витримують тиск до 16 атмосфер, стійкі до температур, хімікатів і мають довгий термін експлуатації. Водночас облаштовуються основні та резервні лінії електропостачання, трансформаторні підстанції та джерела резервного живлення.
Всі насосні станції та електромережі будуть розміщені в укріплених приміщеннях — для безпеки навіть в умовах бойових дій.
Фінішна мета — подати якісну питну воду до Миколаєва вже у серпні!